KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Üzenőfal
Jon & Carol  Chatn110
Top posting users this month
No user
Társodalak


Jon & Carol  Armina10

Jon & Carol  Hirdet10

Megosztás
 

 Jon & Carol

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

About...
Caroline Moore
Halandó
Halandó
Caroline Moore
Nem: :
nő
Aktivitás-pontok: :
58
Foglalkozás: :
könyveket ír

Hozzászólások száma: :
29

Regisztráció: :
2012. May. 09.


Jon & Carol  Empty
TémanyitásTárgy: Jon & Carol    Jon & Carol  EmptySzer. Szept. 26, 2012 6:35 pm

/Pirulva válaszol Jon kérdésére, de még előtte elcsípek egy cseppet a tölcsér oldalán./
- Úszni tudok, és a tengerrel, vagyis a mélyebb vízzel ois az a bajom hogy nem szeretem ha úsznak alattam.
/Halkan felnevetek saját buta dolgaimon. Derűs arccal vizslatom Jon vidám arcát aztán a kilátást ami két ház között bukkan elő. A vízen vitorlások ringatóznak, persze hogy van kedvem a partra menni./
- Naná! Akkor irány a tenger. Remélem végtelen nyugalmad van mert én rosszabb vagyok mint egy hisztis négyéves.
/Vágok büszke grimaszt és felcsapom államat. Persze túloztam, csak makacs vagyok és ha meglátok egy kis rákocskát három méterrel altattam a világból is kiszaladok. Bár egy profi tengerbiológus majd csak tájékoztat hogy harap e az illető vagy sem. Így már kicsivel biztosabban vágok majd neki a tengernek./
- Pancsoláshoz mindig van kedv. Ez alap dolog.
/Jelentem ki vidáman mintha tényleg magától értetődő lenne a dolog. Még van pár óra naplementéig, mi pedig hamarosan kiérünk a partra. Kiérve a házak sűrűjéből, megcsap a meleg sós illatú szél. Az égen sirályok repkednek kihasználva a szelet. Csodás látvány. Ha nem lenne fagyi a kezembe most egyenes a homokba száguldanék és elfeküdnék benne. De így csak lassacskán érjük el a puha, égető homokot./
- Meseszép. Igaz?
/A tenger kristályosan csillog a verőfényben, a távolban fehéren fodrozódik. Most kezdem megérteni miért is imádja ő a tengert. És ez ég csak a felszín. Lerúgom cipőmet kézbe veszem és úgy sétálok tovább. A víz még pár méterre van de itt csodás pálmafák magasodnak. Nem bírom ki hogy meg ne érintsem törzsét az egyiknek. Mivel a cipő elfoglalja a kezem így csak mutatóujjamat húzom végig a sima mintázaton és szélesen elvigyorodok./
Vissza az elejére Go down

About...
Jonnahn Marquez
Vámpírvadász
Vámpírvadász
Jonnahn Marquez
Faj: :
Mágusvadász
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
64
Valódi kor: :
39
Foglalkozás: :
biológus, tengerkutató

Hozzászólások száma: :
32

Regisztráció: :
2012. May. 08.


Jon & Carol  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jon & Carol    Jon & Carol  EmptyCsüt. Szept. 27, 2012 8:49 am

Jon & Carol  For_li10

Különös, hogy szinte bármit mondhatok, Caroline mindig elpirul. Elgondolkodom, ez vajon baj-e, és a viselkedésem hibájaként kell-e felfognom, nem vagyok ugyanis biztos benne, hogy gond van egy kis természetes arcpírral, amit valószínűleg és remélhetőleg a jókedv, a derű idéz elő. Hallgatom, amint válaszol a kérdéseimre és az általam mondottakra, bár igaz, hogy a tekintetem elkalandozik közben a gyönyörű házakon, a felhőtlen égbolton. Gyönyörű időszaka ez az évnek és az életnek, és örülök, hogy Liny ilyen lelkes társam ebben.
- Rendben! - mondom. - Ennek nagyon örülök. Persze nem mondanám, hogy fürdéshez készültem, de végül is majd ruhát cserélek, ha egyszer eljutok hazáig - kacsintok rá derűsen. Ahogy a homokhoz érünk, le is kapom lábbelimet, és a kezemben viszem tovább. Bólintok Liny kérdésére.
- Igen, az. És sajnos már nem tart olyan sokáig a nyár. Még itt sem, ahol egyébként annyira bele van kódolva mindenkibe a kellemes időjárás imádata - húzom el számat, de ettől persze egy hajszállal sem szomorodom el, semmi ilyesmi nem történik, egyszerűen nem örülök annyira a dolognak. Mert persze, hogy nem mindegy, hogy az ember huszonöt vagy öt fokban búvárkodik.
- Persze szép lesz az ősz is meg a tél is, de valakinek, aki ennyire imádja a tengert, mint én vagy ezek szerint te is, szerintem szinte evidens, hogy a nyár legyen a kedvenc évszaka. Vagy te máshogy vagy vele? - kérdem. Lábbujhegyeimmel fröcskölgetem kicsit a vizet, aminek a hőmérséklete mondhatni tökéletes. Elnézek a távolba, amerre hajók siklanak a partvonaltól távolabb. Klassz lenne elmenni hajókázni egyet, de nem is tudom, a kikötő nekem olyan, mint egy munkahely, akárcsak egy hajó. Hogy voltam-e már egyáltalán szórakozásból hajókázni, igazából nem tudom.
- Nem lenne kedved kihajózni? - vetem fel az ötletet. - Tudok pár embert a kikötőben, valamelyiküket biztosan meg lehetne kérni, hogy vigyen ki minket egy kicsit. Ha gondolod! - mosolyodom el, és nagyon lelkesedem az ötletért, szóval titkon eléggé bízom benne, hátha Liny beleegyezik.
Vissza az elejére Go down

About...
Caroline Moore
Halandó
Halandó
Caroline Moore
Nem: :
nő
Aktivitás-pontok: :
58
Foglalkozás: :
könyveket ír

Hozzászólások száma: :
29

Regisztráció: :
2012. May. 09.


Jon & Carol  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jon & Carol    Jon & Carol  EmptySzer. Feb. 27, 2013 6:32 pm

Igaz, a nyár a legszebb évszak, de a telet jobban kedvelem.
/Elmosolyodom./
-Az évszakokkal a tenger is változik ahogyan a szárazföld is igaz? Más élőlények járnak erre télen és nyáron.
/Azt hiszem nem mondtam akkora butaságot. Kicsit rémült arcot vágok./
-Kihajózni? Már bánom, hogy reggel nem raktam be a táskába a fényképezőgépet. De ugye nem ott bent akarsz fürdeni?!
/Mutatok a távolba. Nem, 30 méternyi vízzel alattam mégsem akarok úszkálni. Elvigyorodok./
-Még ha csodaszép, kedves delfinek lennének ott akkor sem mernék belemenni a vízbe.
/Tudom, hogy bízhatok benne és vigyázna rám, én sem vagyok béna úszó. Nem is a vízbe fulladástól félek.
-A tengeren még soha nem hajókásztam. Folyón, tavon már rengetegszer.
/Mondom kicsit szomorúan. Látom, rajta, hogy nagyon szeretne menni, ezért is egyeztem bel. Végülis nem lehet olyan rossz. Hátha neki sikerül megszerettetnie velem a tengerben való úszkálást. Egyszer élünk. És legalább szórakozunk egyet./
-Na jó... mégis belemegyek a vízbe. De kérlek ígérd meg ha menekülök kifele nem tartasz vissza!
/Kérlelőn nézek rá, de arcomról nem tűnik el a kedves mosoly./
-És ha jön valami állatka, ígérem elhiszem neked ha azt mondod nem bánt.
/Szívemre teszem a kezem/
-Cserkészbecsszó! Akkor menjünk és kérjünk meg valakit. De előbb nem akarunk itt megmártózni??
/Nézek a napon csillanó hullámokra. A fagyi elfogyott. A homokba ejtem cipőmet, Lerángatom magamról a lenge kisrúhát... ilyen időben vétek reggel nem fürdőruhában elindulni. Eliramodok a víz felé. Mikor a víz a combomig ér kicsit megtorpanok mert szokatlan a langyos víz a forró levegő után. Hátra pillantok Jonra. Kezemet a szemem fölé teszem, hogy jobban lássam./
-Te nem jössz?
Vissza az elejére Go down

About...
Jonnahn Marquez
Vámpírvadász
Vámpírvadász
Jonnahn Marquez
Faj: :
Mágusvadász
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
64
Valódi kor: :
39
Foglalkozás: :
biológus, tengerkutató

Hozzászólások száma: :
32

Regisztráció: :
2012. May. 08.


Jon & Carol  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jon & Carol    Jon & Carol  EmptySzomb. Márc. 02, 2013 10:37 am

Liny részére


Az, hogy mióta itt van, már egy sor különböző témáról beszélgettünk, eléggé jó érzést szít bennem, főleg legalábbis annyiból, hogy lehet vele bármiről beszélni, és ez akármilyen szempontból véve nem egy rossz dolog. Főleg bóknak veszem, hogy érdeklődik a biológia és a munkám iránt. Kevesekben van meg ez a nyitottság, annyi szent.
- Ez így van. Habár a tenger belső részein meg tudnak élni, itt a part közelében télen viszonylag nehéz. Bár sokat szennyezik a tenger, és sajnos ott általában melegebb és édesebb a víz, ezért sok élőlény megszokja. A szennyezés elég utálatos dolog.
Bővebben inkább nem fejtem ki a véleményem, nem szeretném, hogy Liny azt lássa, mennyire foglalkoztat és egyben dühít a téma. Bár így van, most elsősorban vele szeretnék foglalkozni, nem pedig más dolgon idegesíteni magam.
- Egyszer elmehetnénk vitorlázni, ha benne vagy - hívom el, és ki tudja, hogy ez most mi akar lenni? Azt hiszem, valami spontán, és remélem, tetszeni fog neki az ötletem. Most azonban elég lesz kipróbálni egy rendes kishajót, lehetőleg olyat, aminek van motorcsónakja is. Onnan igazán jó csak szemügyre venni a vizet.
Mosolya felbátorít, valamennyire levetkőzöm, és utána sietek. Közben én is úgy érzem, ez a nap felszabadít, szabadságnak minden esetre nem rossz. Liny bizalma bennem derűlátóvá tesz, talán máskor, később is elmondhatom majd magamról, hogy van itt egy olyan személy, aki a bizalmába fogadott, még ha nem is tudom, baráti alapon-e?
Úszni kezdek, igaz, itt nem túl mély a víz, de azért valamennyire lehet. A hűvös habok simogatnak, és kicsit sajnálom a tengert és élőlényeit a sok kotyvalék miatt, amit túl kell élniük, de csodálom a bátorságukat, mert egy-két halat így is látok.
- Ezek a halacskák egészen biztosan nem eszik meg a lábujjainkat - nevetek oda Linyre, remélem, nem fél, de próbálom megnyugtatni őt.


Vissza az elejére Go down

About...
Caroline Moore
Halandó
Halandó
Caroline Moore
Nem: :
nő
Aktivitás-pontok: :
58
Foglalkozás: :
könyveket ír

Hozzászólások száma: :
29

Regisztráció: :
2012. May. 09.


Jon & Carol  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jon & Carol    Jon & Carol  EmptyKedd Márc. 05, 2013 3:46 pm

/Jon nagyon jó társaság, ezt már Moire de Lans –ban is megtapasztaltam. Annyira érdekesen tud magyarázni, hogy hamar meg tudna szerettetni bármit az emberekkel. Érdeklőbéssel hallgatom szavait./
-Van hogy őrültnek néznek mikor rákiáltok egy vadidegenre, hogy szedje fel azt a csikket vagy mást amit eldobott a tengerre. Itt sok olyan embert ismertem meg aki a tengerből él. Így hát én is elkezdtem odafigyelni.
/Minden embernek így kéne gondolkodnia ahogyan Jon. A tengert védeni kell... ha megmérgezzük a vizet a halak elpusztulnak aminek következtében az embereknek nem lesz munkályuk így elszegényednek. Sajnos pár ember a világon nem tud észrevehető változásokat követelni. Odaúszok Jonhoz./
-Benne vagyok, csak mond mikor jó neked, és én már kész is vagyok.
/Érdekes hirtelen mennyire bátor lettem. A viz itt annyira tiszta, hogy látni az alját. A kövecskék megcsillannak a napfényben. Lebukok a víz alá és nagy erőfeszítés után kinyitom szememet a só kicsit csípi aztán elmúlik és szemem lassan megszokja a tengervizet. Homályosan látok ugyan, de azért annyira látok, hogy ne menjek neki Jonnak mikor egy cseppet mélyebbre úszok. Feljövök a levegőre. Itt pont vállamig ér a víz innen tovább nem megyek. Felnevetek én is mikor közli azok az apró halacskák amik az imént elsurrantak a másik irányba nem bántanak.
-Reméltem is.
/Hunyorognom kell olyan szinten visszaveri a fényt a víz. Elfekszek a víz felszínén és hagyom egy kicsit hogy a hullámok sodorjanak kilejebb aztán vissza. Néha felnézek nem e sodort nagyon mélyre. A Nap sugarai kellemesen cirógatják bőrömet./
-Mikor szeretnél indulni?
/Fordulok megint a férfi felé. Gyorsan vissza sietek mellé ahol még biztonságosan leér a lábam./
Vissza az elejére Go down

About...
Jonnahn Marquez
Vámpírvadász
Vámpírvadász
Jonnahn Marquez
Faj: :
Mágusvadász
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
64
Valódi kor: :
39
Foglalkozás: :
biológus, tengerkutató

Hozzászólások száma: :
32

Regisztráció: :
2012. May. 08.


Jon & Carol  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jon & Carol    Jon & Carol  EmptySzer. Márc. 06, 2013 6:30 pm

Liny részére


Kellemes az idő, a légkör, a beszélgetés, a hangulat. Jelen pillanatban nem is igen kívánhatnék többet, azt hiszem. Az egyik dolog, amit nagyon kedvelek ebben a lányban, hogy rendkívül toleráns és egyben türelmes. Hol én hallgatom őt, hol pedig ő engem, és sikerül kifejezetten jó kis beszélgetést összehoznunk. Nem beszélünk el egymás mellett, és én úgy látom, és talán nem is tévedek, hogy nem untatjuk egymást.
- Én nem néznélek őrültnek, ez egy teljesen jogos, és mellette, már bocsáss meg, de az alkatodnál fogva egy elég bátor dolog is- mondom. Próbálom a jót kihozni a mondatból, nem szeretném, ha ebből az jönne le neki, hogy gyengének tartom őt. Igen, hiszen törékeny, de szerintem ez alapvetően nem probléma, ha egyszer egy fiatal lányról van szó. Inkább édes legyen, mint egy body bulider, nemde bár?
- Talán ha számot cserélnénk, egyszerűbb lenne- javaslom. Nem akarok a nyakára mászni, sőt semmi úgymond konkrétabbat, de ha már beleegyezett, hogy menjünk el valamikor, akkor szerintem érdemes lenne ezt tényleg megejteni. De hát nem lehet mindent egyszerre, egy napon. Titkon azért örülök, hogy már meg is van a következő találkozónk.
- Bármikor- mondom kérdésére néhány perces vízbeli lubickolás után. Az emberek sokszor mondják, hogy a pancsolás óvodásoknak való, de ha így van, akkor nekem a munkám is az, hogy félig-meddig óvodás legyek, és a világért sem tudnék erről lemondani.
A lányra nézek, és ha úgy tűnik, neki is elég volt egyelőre ebből, akkor akár indulhatunk is a mólók és a kishajók felé, ahol vannak ismerőseim.

Vissza az elejére Go down

About...
Caroline Moore
Halandó
Halandó
Caroline Moore
Nem: :
nő
Aktivitás-pontok: :
58
Foglalkozás: :
könyveket ír

Hozzászólások száma: :
29

Regisztráció: :
2012. May. 09.


Jon & Carol  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jon & Carol    Jon & Carol  EmptySzer. Ápr. 24, 2013 4:39 pm

/Elnevetem magam. Igen igaza van, így végignézve magamon elég merész dolog ráordibálni egy nagyképű kis pávára, hogy milyen pofátlan és hogy azt az energiaitalos dobozt dobja már bele abba a kukába. Az ötlet nekem is tetszik./
- Rendben, ahogy kimentünk adom is!
/Még jó, hogy. Kezd hűvös lenni a víz karom libabőrös lesz olykor olykor. És igen, azt hiszem lelkileg is felkészültem a hajókázásra. Megint elvigyorodok./
-Akár most is mehetünk, ha gondolod! Bevallom, kezdek fázni.
/Vajon lesz egy újabb találkozó? Legalábbis egy biztosan lesz már. És aztán? Nem gondoltam, hogy egy ilyen kedves barátra lelek... pontosabban talál rám ő itt. Nem is az, hogy hihetetlen. Csak életben nem gondoltam arra, hogy valaha azzal a kedves férfival találkozok majd. Az ilyen emberekkel élmény beszélgetni. Még ha nem is vagyok annyira... konkrétan semennyire jártas a tengerek dolgában...már egy csomó ideje beszélgetünk. Ha ő mesél, szinte iszom szavait, mert igazán érdekel, és azt hiszem, nem csak udvariasságból hallgatjuk meg egymást. Lassan a part felé araszolgatok. Ha nem is indulunk, egyből a hajókhoz kicsit kiülhetünk a partra, mert a víz tényleg kezd hideg lenni./
-Egyszer megnéznék egy tengerbiológus csapatot munka közben. Mit is csináltok pontosan?
/Tudom, hogy nagyon szívesen mesél a munkájáról már csak a szeme csillogásából is látszik, meg abból, ahogyan úgy beszél, a tengerről mintha valami drágakövet mutatna be vagy mintha gyermekéről áradozna./
- És volt már olyan, hogy heteket kint voltatok a tengeren?
/Vajon milyen lehet heteket kint lenni a nyílt vízen. És ha tegyük, fel bálnákat akarnak megfigyelni és nem sikerül nekik? Mekkora csalódás lehet./
Vissza az elejére Go down

About...
Jonnahn Marquez
Vámpírvadász
Vámpírvadász
Jonnahn Marquez
Faj: :
Mágusvadász
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
64
Valódi kor: :
39
Foglalkozás: :
biológus, tengerkutató

Hozzászólások száma: :
32

Regisztráció: :
2012. May. 08.


Jon & Carol  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jon & Carol    Jon & Carol  EmptyHétf. Ápr. 29, 2013 6:45 am

Liny részére


Még mindig tetszik, ahogy a nevetése cseng, bevallom, kicsit fiatalabbnak érzem tőle magam, bár éppen így sem hiszem, hogy kifejezetten öregember vagyok. Minden másodperccel egyre közelebb érzem magam hozzá, mint lehetőség, úgy látom, abszolút szerepel nála is, hogy összefussunk most már egyszer direkt is, és ne csak úgy véletlenül. Nem semmi, hogy Lans után itt is találkozunk.
Megindulok kifelé a partra, felnézek az égre. Az alja egyre rózsaszínebb, szelet jelez, őszintén remélem, hogy csak akkorát, ami egy vitorlásnak kedves, nem pedig egy orkán erejűt, mert nem szívesen fulladnék meg, és főleg egy halandót nem szívesen kevernék veszélybe. Kiváltképp pedig Caroline-t.
- Az idő talán épp megfelelő a vitorlázáshoz- vetem fel. Talán nem, de ezt nem teszem hozzá. Remélem, nem lesz semmi probléma vele.
A kérdése kicsit meglep. Nem mert nem tartanám elég kíváncsinak, hogy érdeklődése a munkám iránt őszinte legyen, csak épp az, hogy egy ilyen csinos lány kérdezget, elég hízelgő nekem, aki napjaim legnagyobb részében a víz alatt, vagy a víz közelében vagyok, és mégsem a tengeri élőlényekkel szeretnék szorosabb kapcsolatot ápolni, ez gondolom, érthető.
- Azt hinné az ember, a munkám izgalmas, de csak néha az. sokszor laboratóriumban ülünk, és műszerekkel mintákat vizsgálunk át. A tengeri élőlények, a tengervíz összetétele, üledékek, szóval mindaz, ami a felszín alatt van, érdekel minket és meg kell figyelnünk. A jobb része inkább az, amikor összeszedjük ezeket a mintákat, azaz amikor búvárkodunk.
Figyelem arcát, nehogy elunja, de még nagyobb meglepetésemre újabb kérdés érkezik. Persze lelkesedésem biztos látszik rajtam, ahogy felelek erre is.
- Éppenséggel heteket egyfolytában nehéz, hiszen kis csónakokkal szoktunk általában kimenni csak. De vannak expedíciók, amikor akár egy tengeralattjárós utazást is megengedhet magának a legjobb tudósokból álló csapat. Szívesen részt vennék persze ilyenen, de annyira nem vagyok nagy tehetség- vallom be, na meg fiatal is vagyok én még ahhoz. Talán húsz év, és én is ott leszek szakmailag.
- De most te mesélj! Én jóval kevesebbet tudok rólad, csak annyit, hogy írsz. És azt is elég régről. Írsz még? És mostanában miket?- kérdezem lendületesen, elvégre ne mindig én legyek már a téma.

Vissza az elejére Go down

About...
Caroline Moore
Halandó
Halandó
Caroline Moore
Nem: :
nő
Aktivitás-pontok: :
58
Foglalkozás: :
könyveket ír

Hozzászólások száma: :
29

Regisztráció: :
2012. May. 09.


Jon & Carol  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jon & Carol    Jon & Carol  EmptySzer. Május 22, 2013 5:53 pm

/Magabiztossága engem is bátorít a vitorlázással kapcsolatban. Ő tudja a dolgát, én pedig bízok benne. Nem lehet semmi probléma. Figyelem minden szavát. Mintha itatós papír szívná fel a tintát. Úgy mesél a munkájáról, mint a nagypapák a fiatalkori élményeikről. Átéléssel./
-Azért biztos jó a laborban is. Mikor egy - egy új, érdekes dolgot fedeztek fel nem igaz?
/Elvigyorodok. Felvont szemöldökkel nézek hátra Jonra./
-Persze. Azok a csónakok sem lélekvesztők, igaz?
/Még jobban elnevetem magam mikor Jon azt mondja nem nagy tehetség. Megállok és csípőre tett kézzel Várom be őt./
-Ezt meg meg sem hallottam. Tény, hogy vannak olyanok, akiken nehéz túltenni. És biztosan igazad van abban is, hogy oda csak nagyon – nagyon nagy tudósok léphetnek be. De még előtted az élet nagy része. Bármi megtörténhet. Szóval majd kérek képeslapot, ha épp hawaii-i – szigetek mellett kutattok egy tengeralattjáróban... Szakíts arra is egy kis időt, hogy feladd a lapot.
/Odalépek mellé és így sétálunk tovább a kikötő felé. Már alig várom. Kezdek nagyon izgulni. Kérdése meglep, vagyis inkább az, hogy emlékszik még rá./
-Hát nem is olyan érdekesek a dolgaim, mint a tieid. Hát kb. ennyi is, hogy írok. Igen írok még, bár most kevesebbet. Hamarosan kész lesz első könyvem. Már csak kiadót kell keresnem... és ugye pénzt is a bemutatókra és stb. Persze ez még nagyon- nagyon messze van.
/Elgondolkodom meg mondjam-e az igazat a könyvről, vagy csak annyit, amennyit az olvasók elé teszek./
- Egy olyan személyről, aki nagyon nagy hatással volt rám. Itt Rionében. Egy kisfiú életét írtam le aki hirtelen eltűnt. Igazából azért nem írok tovább, mert nem merek semmi biztosat befejezésnek írni, hisz a mai napig nincs meg. Az egész könyv úgy íródott Napról-napra. Nem visszaemlékezés, nem kitaláció. Egyszer úgy éreztem befejeztem és majdnem szélnek eresztettem az eredeti lapokat, aztán mégsem, de az óta egy szót nem véstem papírra. Igazából, szeretném happy enddel befejezni, de arra még várni kell. Kitudja mennyit.
/A mosoly lehervad arcomról aztán gyorsan vissza is erőltetem. Most biztosan neki is kedvét szegtem ezzel. Én hülye. De hát ha egyszer ez az igazság.../
Vissza az elejére Go down

About...
Jonnahn Marquez
Vámpírvadász
Vámpírvadász
Jonnahn Marquez
Faj: :
Mágusvadász
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
64
Valódi kor: :
39
Foglalkozás: :
biológus, tengerkutató

Hozzászólások száma: :
32

Regisztráció: :
2012. May. 08.


Jon & Carol  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jon & Carol    Jon & Carol  EmptyCsüt. Május 23, 2013 9:06 am

Liny részére


Látom rajta, hogy valami furcsa módon biztonságban érzi magát az oldalamon, pedig nem vagyok annyira erős. Persze egy halandót talán csak meg tudnék védeni, ha bármi baj történne, de abban reménykedem, hogy ez egyúttal azt is jelenti, hogy bízhat bennem. Bár akadnak Rione területén lények, akik jóval erősebbek nálam. Ezért megyek csak ritkán vadászni. Amúgy sem szeretek ölni, nem vagyok az a harcias embertípus.
- Persze, ott is akadnak érdekes dolgok néhanapján. De a tenger meg az óceán mindig érdekes- mosolygok rá, kirángat a mélázásomból a kedves hangjával, a bájos arcával. Jó hangulatot teremt, miközben én épp azon rágom magam, vadász létem ellenére is mennyire tehetetlen vagyok a természetfelettivel szemben. Sajnos.
És lelkesítő is, nem csak aranyos. Elhiszem neki, hogy esélyem van tengeralattjárós kutatásokon részt venni, holott fiatal vagyok még. Hosszú az élet, azt mondja, holott tudom, egy vadász mekkora veszélyben van. De most, mikor vele beszélgetek, ez nem érdekel.
- Mindenképp. Kettőt is kapsz, ígérem- mondom derűs hangon. Lépteink lassúak, de legalább van időnk beszélgetni. Azt mondja, nem érdekesek a dolgai, de engem minden érdekel, amit mesélhet. Kiadót ugyan nem tudok ajánlani, de én is szívesen biztatom.
- Egy ilyen történet biztosan sokakat meghatna, és felnyitná a szemüket, gondolom. Érdemes lenne szerintem nekiállnod keresni egy kiadót, de tényleg. Befutott írónő lehetnél. Persze akkor talán szóba sem állnál ilyen holmi kis tudósemberrel, mint én vagyok- nevetek, provokálom, valahogy jól esne tudni, hogy tévedek. - Várni mindig érdemes. A jó dolgokra általában kell is- bólintok csendesen, de remélem, nem lesz komor, egy vicc sem jut épp eszembe, amivel felvidíthatnám őt.

Vissza az elejére Go down

About...
Caroline Moore
Halandó
Halandó
Caroline Moore
Nem: :
nő
Aktivitás-pontok: :
58
Foglalkozás: :
könyveket ír

Hozzászólások száma: :
29

Regisztráció: :
2012. May. 09.


Jon & Carol  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jon & Carol    Jon & Carol  EmptyVas. Május 26, 2013 8:11 pm


Talán a csillagok kedvezőtlen együttállása volt? A szél hevesen kezdett fújni egyik percről a másikra, és aki odakint tartózkodott épp, azonnal megérezte, milyen gyorsan vált fülledtté, majd hűlt is le rögvest az idő. Igaz ami igaz, szokatlan volt Rione környékén az ehhez hasonló hirtelen időjárásváltozás, hiszen a város olyan területen feküdt, ahol még a telek is igen enyhék voltak, korcsolyázni, hócsatázni szinte nem lehetett soha.
De most - most lassan feketés színű ködpára ereszkedett le az utcákra, eleinte egészen sűrű volt, majd lassan oszlani kezdett. Ám nem tűnt el teljesen. Egy szélvihar felkapta a sötétséget, végigrepítette az utcákon, a nyitott ablakokon át be a házakba is, át a tenger felett, végig az erdő fái közt. Mindenhol ott volt, mindenhol megült, aki belélegezte, érezhette sötét erejét.
Valami különleges történt. Sötét energiák lepték el Rionét, és ezt mindenki érezhette, aki levegőt vett vagy körülpillantott - aztán a köd eltűnt, nem látszott tovább, mintha ugyanolyan gyorsan távozott volna, ahogyan érkezett. Pedig ekkor már akadtak, akik tudták: ezek a sötét energiák olyan hatalmat adnak a rioneiek kezébe, melyről máshol mindenki csak álmodik. Vajon jönnek-e majd, akik használni akarják? S vajon az itteniek felfedezik-e erejét?
Senki sem marad biztonságban a Sötétség elől, annyi bizonyos.



/Már látszódik a távolban a vitrolások árbóca és már hallani lehet azt a jellegzetes csörömpölő hangot amit ezek adnak mikor fújja őket a szél. Vidáman nézelődök nézem a kék eget a csillogó vizet és a szinte forró homokot, ami még pint hogy nem kellemetlen, és közben hallgatom Jon kedves hangját./
- Ez nem vitás persze. És milyen lehet egy labor a tenger alatt? Nemrég hallottam egy ilyenről. Olyan mint fent az űrállomás csak a tenger alatt. Az azért érdekes nem?
/Büszke vagyok magamra, hogy végre én is tudok alami okosat mondani ezzel kapcsolatban. Várom erre vajon mit mondhat. Látom arcán, hogy nagyon reménykedik abban, hogy "jóslatom" beigazolódik és ő is olyan tudós lesz mint azok ott a tengeralattjárón. Biztos sokat álmodozik ezen. A levegő hirtelen mintha több fokot melegedett volna és mintha hatalmas vihar közelegne maga élőtt tolva a fülledt nyári levegőt. Gyorsan felkapom cipőmet mert a homok kellemetlenűl forrónak tűnik. Meglepetten fordulok Jonhoz./
-Ez a hirtelen jött meleg remélem nem egy vihar előjele Jon...
/Ahogy érzem hamar vége lesz a hajókázásnak, ugyanis szerintem egyikünk sem akarja, hogy a tengeren érje a vihar. Mindenesetre nem szabad visszafordulni, hamár elindultunk akkor menjünk. Nem szabad kihagyni. Megcsóválom a fejem./
-Hát az attól függ. Mert hiába van a könyvben többször is kihangsúlyozva az hogy ez igaz történet, kevesen fogják komolyan venni.
/Igaz is... Feltételezések. A család titkai mind szürrelális. Miért is hinné el az ember fia, higy arra gyanakszanak vámpír áldozata lett a fiú? Mondjuk nem mintha így konkrétan beleírtam volna a dolgokat hisz ők maguk tiltották meg./
-Egy holmi kis tudos emberen igen, biztosan levegőnek néznék. De te Te vagy, egy olyan tudós ember, akit én soha nem fogom tudni elfeledni. Azt hiszem az elsők közt tudnád meg a sikereimet. Persze cserébe én is kérek siker és élménybeszámolót majd!
/mondom ezt hatalmas vigyorral a számon. Közben egyre közelebb érünk a kikötőhöz. Hirtelen erős széllökés söpör végig a parton hűvös levegőt hozva a tenger felől. A hajók a kikötőkben keservesen csörömpölnek aztán el is hallgatnak hirtelen. Kikerekedett szemekkel nézek először körbe majd ismét Jonra./
-Nem tudom te, hogy vagy vele de... Nekem ez a dolog nem stimmel. Persze hajókázni attól még menjünk... csak hát lehet nem szabadna olyan sokáig kint lenni mert elkap a vihar.
/Felfigyelek arra, hogy hatalmas lett a csend. Az eddig természetesnek tűnő madárcsicsergés most elnémult. Mintha kikapcsolták volna a rádiót és a szobában néma csend keletkezik. Szinte zavaró./
-Hallod ezt Jon? Valami itt nincs rendben. Csak nagy viharok előtt szoktak a madarak elhallgatni.
/A tenger felé pillantok és mintha közelebb jött volna a látóhatár pereme. Előbb ott még hajók úszkáltak. Közelebb húzodok Jonhoz mikor egy rakás tengerész vágtat végig a homokon kiabálva mint aki rémet lát. Aztán elnézek a városra. Talán füst az ami arra gomolyog? Nem az köd. Elérjük a kikötőt. A mólóra lépve szembe állok Jonnal./
-Szóval melyikkel megyünk? Ha egyáltalán van még, aki kivisz minket.
/megakad bennem a szó mert egy újabb hatalmas széllöket lesodorja a ködöt, ami pillanatokon belül ellepi a környéket, tökéletesen eltakarva előlünk a napot és az eget is. Odarebbenek Jonhoz és szorosan árfogom karját nehogy őt is evesztsem magam mellől. Kisebb pánik söpör végig rajtam az ismeretlen dolog láttán. Mélyeket lélegezve próbálom visszaszorítani a feltörő ilyedt sikítást, ami ahogy a füstszerű köd leér tüdőmbe átjárja testem a jeges rémülethez hasonló dermesztő érzés./
-Jon!
/Suttogom elfúló hangon./
-Mi történik itt?!
/A hajók a mostmár láthatatlan kikötőben vészjóslóan nyögnek az árbócok. Próbálok átlátni a ködön de lehetetlen. Aztán újabb széllöket és a levegő tisztulni kezd majd újra minden a régi. De a madarak mintha csak elnyelte volna a föld őket, hallgatnak. Rémülten lesek Jonra./
Vissza az elejére Go down

About...
Jonnahn Marquez
Vámpírvadász
Vámpírvadász
Jonnahn Marquez
Faj: :
Mágusvadász
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
64
Valódi kor: :
39
Foglalkozás: :
biológus, tengerkutató

Hozzászólások száma: :
32

Regisztráció: :
2012. May. 08.


Jon & Carol  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jon & Carol    Jon & Carol  EmptyKedd Május 28, 2013 6:23 pm

Liny részére


A vitorlásokhoz közeledve elég különös, hogy nem egyre jobban látom a nehéz anyagú fehér textíliát, hanem egyre kevésbé. Mintha köd ülne le lassan, de nem is akármilyen. Sötétedik? De hát miért? Hol van még az este?
- Egy labor a tenger alatt - ismétlem. - Csodás lenne!
Mosolyom elárulja neki, mennyire igaz, minden szavammal kifejezem a rajongásomat a munkám iránt, ez a hivatás a szenvedélyem egyúttal. Elgyönyörködtet. Caroline arcába nézek, ő is valami ilyesmi hatással van rám, hát igen, a kedvessége, az őszintesége fontos. Alighanem én is elmondtam neki magamról már... Csak azt nem, hogy vadász vagyok. De mindent azon kívül.
- Nem tudom, nekem is különös - jegyzem meg, amikor ő is utal rá, hogy észlelte a viharnak tűnő jeleket. Fekete köd, nem is értem, ez hogyan létezhet, de az erő maga is olyan súlyos, olyan nehéz. Mintha fulladnék, talán mert az erő nem olyan, amit a szervezetem szívesen bevesz.
Közben Liny áttér a könyvére, kicsit rejtélyesnek tűnik nekem a cselekmény, és őszintén érdekelne, hogy miről szólhat fontosan? De ha nem akar beszélni, nem fogom faggatni őt. Csak meglepve figyelem, milyen különös, kissé szomorkás lelkesedéssel kíséri saját szavait.
- Talán a hajókázást érdemesebb lenne későbbre vagy máskorra halasztani - ingatom a fejemet. Elcsendesedik és elfeketedik minden, aztán lassan visszatér a rend, de mintha a természet megállása valami súlyos, lehetetlennek hitt erő volna. Figyelem a környéket, de nem történik semmi újabb különös.
Ahogy Liny belém kapaszkodik, már én sem tudom megmondani, hogy most akkor mi legyen? Azt látom Liny arcán, hogy jobban fél, mint ahogy vágyakozik most erre a hajókázásra. Nem tudok neki válaszolni. Nem tudom, mi történik pontosan körülöttünk, és ez a leginkább kétségbeejtő tény.
- Liny, csak nyugodjunk meg. Álljunk arrébb, hogy ne sodorhasson minket el a szél. Én sem tudom, mi folyik itt, pedig...
Hangom elhal. Itt volna az ideje, hogy közöljem vele? Hogy elmondjam neki, hogy vadász vagyok? Szemeim résnyire szűkítve figyelem őt, és arrébb húzom a széltől leginkább ért helyről. Egy padig húzom őt, leültetem, egyik kezem az arcára simítom, másik kezemmel nem engedem el őt, ha már egyszer belém kapaszkodik.
- Nyugodj meg, rendben? Talán most biztonságosabb, ha nem szállunk vízre, de ha az úgy rendben, akkor hazakísérlek, és ezt máskorra halaszthatjuk - javaslom, és figyelem a tekintetét, vajon mit szól, és megfelel-e neki így.

Vissza az elejére Go down

About...
Caroline Moore
Halandó
Halandó
Caroline Moore
Nem: :
nő
Aktivitás-pontok: :
58
Foglalkozás: :
könyveket ír

Hozzászólások száma: :
29

Regisztráció: :
2012. May. 09.


Jon & Carol  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jon & Carol    Jon & Carol  EmptyKedd Május 28, 2013 7:17 pm

/Hangja, nyugodtsága ha nem is teljesen de kicsit lecsíllapít. Hálásan nézek rá mikor arrébb rángat és szó nélkül követem is. Csak mikor már a szélzúgásától messzebb kerültünk és leülünk akkor válaszolok neki. Karját most sem engedem, fogom mintha el akarna szökni./
- Hát nagyon is jó ötlet elhalasztani! Talán egyszer majd lesz egy sajátod.
/Kicsit kényszeredett mosoly húzódik el arcomon, pedig a dolgot teljesen komolyan gondolom csak jelen pillanat a gyomromban betonpillangók repdesnek az idegtől. Jon nyugodt szemeiről az újra álmosan vigyorgó napra emelem tekintetem. Mintha az előbbi jelenés csak álom lett volna. Csak a néma madarak árulkodnak arról, hogy valami nem volt , és még most sincs rendben. Befejezetlen mondata kirebbent a merengésből. Felvont szemöldökkel nézek rá és nagyon olyan érzésem támad, hogy valamit el akar titkolni előlem. Nem tidom rá kérdezzek e vagy hagyjam hátha elmondja magától. Végül úgy teszek mintha nem vettem volna észre, pedig belül majd megesz a kíváncsiság./
- Rendben menjünk haza! Esetleg megnézhetünk egy filmet ha gondolod.
/Vetem fel a tématerelő, feszültség oldó kérdést és nem mellesleg azért mert nem akaródzok elengedni őt. Olyan jó társaság. Belepirulok kérdésembe és gyorsan a homokot kezdem bámulni arca helyett. Kicsit sem átlátszó a dolog. Remélem nem veszi rossz néven a meghívást. Valami vígjáték most ránk férne./
- Van pop-corn is ottohon, és szerintem egy jó kis nevetés jól esne neked is, nem?
/Nézek rá ismét vigyorogva. Aztán újra végigkúszik bennem az a dermesztő érzés. Mint emlék ül bele tudatomba. Lecsukom a szemem és Jon vállára hajtom fejemet. Mélyen magamba szívom illatát így valahogy nem is érdekel mik ezek a történések. Halk csevegés töri meg a békés csendet. Nem nyitom ki szemeim csak megpróbálom megérteni mit beszélnek. De csak arról, hogy a macska leszaggatta a függönyt mikor megérkezett a szél. Kit érdekel. Sóhajtok egyet. Akkor majd máskor citorlázunk, bár most ez a legkevesebb. Haza akarok érni minél hamarabb a szélvédett lakásba, a biztonságos otthonba. Tenyere arcomra símul szemhéjjam megrebben a hirtelen kellemes közelségtől. Tenyeremet rafektete arcomon pihenő kézfejére. Egy pillanatra mélyen szemeibe nézek. Aztán mintha csak a hirtelen jött szélroham lökne, eltávolodok tőle és zavart hebegésbe kezdek./
- Te is érezted mikor itt volt az a fura köd mintha nem kapnál levegőt? Vagy nem is tudom milyen érzés volt.
/Nézek ismét arcára, vonásaimon kissé komor hangulat üldögél./
- Azt hiszem indulnunk kéne mielőtt a vihar elkap minket.
/Javaslom és kedvetlenül ugyan de megszakítom ez a békés közelséget és felállok a padról. Arcomba vág a hűvös szél, ami még sós vizet is hoz magával. Megtörlöm arcomat. Rámosolygok Jonra csak hogy ne érezze azt a kis ijedtséget ami még benne van./
Vissza az elejére Go down

About...
Jonnahn Marquez
Vámpírvadász
Vámpírvadász
Jonnahn Marquez
Faj: :
Mágusvadász
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
64
Valódi kor: :
39
Foglalkozás: :
biológus, tengerkutató

Hozzászólások száma: :
32

Regisztráció: :
2012. May. 08.


Jon & Carol  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jon & Carol    Jon & Carol  EmptySzer. Május 29, 2013 5:09 pm

Liny részére


Bevallom, ezekben a pillanatokban én is csak szeretnék nyugodt maradni. És derűm is egy pillanat alatt száll tova, ahogy a köd úrrá lesz a széllel együtt az egész kikötőn, ez nem a legjobb hajókázós délután Caroline társaságában így, ami csak elképzelhető. Bár jobban tetszene tudni, azaz menni és kideríteni, hogy mi folyik itt pontosan, az első most mégis az, hogy a kedves és elragadó halandó lány társaságában maradjak, és vigyázzak rá.
Bólintok szavaira, egyetértőn jelzek ezzel, hogy inkább elmarad most a vitorláshajók kipróbálása, és az egész vízre szállás sajnos, úgy, ahogy van. De máskor biztosan bepótoljuk, ebből egyébként sem szívesen engednék, hát még úgy, hogy Linyről van szó.
- Haza? Mármint hozzád haza?- kérdezem. Nem mintha nem jártam volna nála soha, de azért meglep a közvetlen és rendkívül természetes invitálás, mintha kicsit sem lepné meg, ha elfogadnám, és valóban felmennék a lakására. Bár meghökkenek, zavaromon gyorsan túllépek, és könnyedén válaszolok is.
- Ha gondolod, szívesen, rég jártam nálad, annyi szent- mondom félig nevetve, azért nem volt az annyira régen szerintem. Sebaj, jó ötlet.
Mosolya tetszik, még mindig. Már több, mint egy éve ismerem, mégis ugyanaz a mosoly, ahányszor találkozunk, lehetetlen megunni. Ahogy pedig lassan elvonul felettünk a köd, egy kicsit könnyebbé válik a hangulatunk is. Feláll a padról, én pedig követem őt, ezek szerint a lakása felé.
- Induljunk, igen. Én is tisztán éreztem, hogy valami nincs rendben, bár nem tudnám megmondani, milyen természeti csapás lehet ilyen hatással a környezetre, a levegőre, a városra és ránk.
Kicsit azért sántít az érvelés. Szerintem ezek mágikus energiák voltak. De nem akarom Linyt megijeszteni a marhaságaimmal, és ha szerencsénk van, tulajdonképpen tévedhetek is.

Vissza az elejére Go down

About...
Ajánlott tartalom



Jon & Carol  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jon & Carol    Jon & Carol  Empty

Vissza az elejére Go down
 

Jon & Carol

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Útban hazafele /otthon Jon&Carol
» Pénz"szórás" csaj módra Bellany & Carol

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vialuce - Város majdnem a vízben :: Rione - helyszínek :: Tengerpart :: Tengerparti strand-