KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Üzenőfal
Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Chatn110
Top posting users this month
No user
Társodalak


Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Armina10

Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Hirdet10

Megosztás
 

 Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

About...
Garyl Nazanek
Vámpírtanítvány
Vámpírtanítvány
Garyl Nazanek
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
146
Valódi kor: :
42
Rionei lakhely: :
Rione

Foglalkozás: :
embereket kínzok (2in1)

Hozzászólások száma: :
71

Regisztráció: :
2012. May. 08.


Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Empty
TémanyitásTárgy: Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum   Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum EmptyHétf. Május 27, 2013 9:37 am

Sötét mérkőzés: Nicolaios & Garyl



Sötét kacaj kúszik fel torkomból. Még a végén kissé színpadiasnak fogom érezni magam, de kit érdekel? Nem olyan rég volt, hogy felfedeztem ennek az üdítően vérfagyasztó energiának a hatásait magamon és a képességeimen, és persze amint megtudtam, mire lehetek vele képes még, kezdtem is álmodni a nevem mellé azt a hetedik csillagot.
Mert eddig is ötcsillagos voltam, tökéletes. Ezt a gondolatot mindig pimasz vigyor kíséri a képemen, tudom. Mi a mákos tészta akadályozna meg benne, hogy vigyorogjak, mint állat? A hatodik csillagom a vadász, akit elhódítottam a nyápic kis pasijától. A hetedik csillagom pedig ez lesz. Pont ez.
Körbenézek, belevésem tekintetem ezeknek a rohadt kis halandóknak a beleibe. Az éjszaka nem is való másra, mint arra, hogy betörj a börtönbe, és sötét képességeimet bevetve csábítsam magamhoz az őröket. Ők voltak az első két áldozatom. Most nem szívok szárazra mindenkit, mint máskor, elvégre a dolgom fontos! A Sebezhetetlenség rítusát akarom elvégezni ma éjjel. Csak egy koponyatörés jár nekik. Gyorsaságommal nem tudnak harcba szállni, bár igazán a keményebbjeit nézem ki magamnak. Ezek mind mocskok, hát kíméletlenül, szinte sötét mosoly-vicsorral a szám sarkában kapdosom el őket, egyiket a másik után. Nyakuknál fogva, egyesével vonszolom ki őket a furgonig, amit valahonnan a paradicsomszószból csórtam ma éjjelre kölcsön. Vajon mit szólnak hozzá, ha véres körülmények között egy vadidegen és kinyomozhatatlan, elméletileg rég halott belga pasi egy éjszaka alatt egy furgonban harminckét koponyatörött alakot rabol el? Hullagyalázó leszek. Illetve dehogy! Csak felturbózom kicsit annak a rohadt ribanc Kleopátrának a szokásait. Elviszem ezeket a dögöket valahová, persze nem a lakásomba, és egy kádba eresztem vérüket, hogy kényelmesen fürdőzzem benne.

//az éjszakában, valamivel később//
A mauzóleum rejtekében egy rakás égő hulla tüzénél, kényelmesen helyezkedem el a kádnyi vérben. Micsoda pompa, banyek! Ezt már nem csak Kleopátra, de Néró császár is csak irigykedve nézné. Nem csak klassz pasi vagyok, de most már átjárja testemet a sötét erő egy újabb kombinációja. A gonoszság, a könyörtelenség egy dolog. A gyilkosságok, kínzások egy másik. Tán Tyának nem nyerné el a tetszését, ami történt, de ezek bűnözők voltak, talán nem is mind ember. Akad köztük, akikkel nyilván ő is végzett volna, és ha nem is - hát én megtettem! Annak érdekében is, hogy bevédhessem őt. Bármitől.
Vigyoromban akadályozó tényező tűnik fel. Bár teljes egészemben ruhátlanul a vér felszíne alatt mártózom, tökéletes hirtelenséggel megérzem: valaki jár a temetőben. Enyhén morcosan emelkedem ki a kádból, felmordulok, de nem akarom teljesen felfedni, ki vagyok és mit csinálok, mi a krumplis tésztára lenne az jó szósznak? Nem hülyültem még meg én se.
Kikészített szürke köntösömet veszem fel, alá húzok egy sötét farmert, meg belelépek a cipőimbe. Komoran tekintek körül.
- Akárki vagy, esélyesen baromi rosszkor jöttél- engedek meg egy enyhe vigyort. Nem sokáig vagyok hajlandó jópofizni olyanokkal, akik idegesítenek, de azért össze sem kell akasztani mindenkivel a bajszomat. Azért teszek egy gyors próbát, balom mutatóujjának körmét erősen belevájom tenyerembe. Hát nem érzem. Semmi vér. Semmi seb. Pazar. Működik. Ezennel hétcsillagos vagyok!

Vissza az elejére Go down

About...
Nicolaios d'Arvada
Vérmágus
Vérmágus
Nicolaios d'Arvada
Faj: :
Vérmágus
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
138
Rionei lakhely: :
Nicarien nevű luxusvitorlása a kikötőben

Foglalkozás: :
elnök vezérigazgató, D'Arvada Enterprises Holding Inc.

Hozzászólások száma: :
77

Regisztráció: :
2013. May. 10.


Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum   Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum EmptyHétf. Május 27, 2013 9:02 pm

FROM THE FIRST
TO THE LAST


Attól mondjuk nem voltam olyan boldog, hogy Nicarien végül visszakozott a találkozó szervezésétől, de végül az is bőségesen elégnek tűnik, hogy elárulta, hol találom a vámpírt, akiről beszélt nekem.
Tulajdonképpen a terület körülbelüli behatárolását követően nem kellett mást tennem, mint követnem vámpírvérem ösztöneit. A szimatomat, a vonzást, az alvadó vér és a hullák szagát. Először a hullákat találtam meg.
Aztán őt.
Ez a vámpír beteg.
Nem csoda, hogy Nicarien szeme megakadt rajta. Ha ilyen vérszomjas, és ilyen hiú... nem, nem említette, hogy vérmágus volna. Mondjuk lehet, hogy csak kedvességből feledkezett meg erről az apróságról, mert kíváncsi rá, kivel is bírok el és hogyan. Ne félj, királynőm, nem fogsz csalódni bennem. Nem fogják elküldeni neked letépett fejem mézben konzerválva, az egyszer biztos.
Árnyakon lépek, ami azt jelenti, hogy teljes némaságban haladok előre. A szívem sem dobog, maximum az erőmet érezheti, de még azt is igyekszem becsomagolni. Nem nyílt kártyákkal játszom, ó nem, még nem. Majd ha lesz miért terítenem, akkor, esetleg.
Az oszlopokon keresztül már látom őt, amint öltözködik. Tovább sétálok, egész a középső két oszlopot, melyek közt előre lépek. Be a szentélyébe. Pofátlanul, hívatlanul. Kissé túlöltözöttnek érzem magam éjszín ingemben, zakómban és antracitszürke nyakkendőben, márkás órával és olyan cipőben, mely többet ér az egész ruházatomnál. Selyemfiú vagyok hozzá képest, vagy épp ő tűnik hajléktalannak hozzám képest. Ez a fölény már az enyém. Lássuk a többit.
- Megzavartam a fürdőzésedet? - érdeklődöm a helyiek nyelvén, mellyel megszólított. Megállok, megvetem a lábam és végigmérem tetőtől talpig. - Felesleges ruhákkal elfedned magad - emelem meg aztán az állam kissé. - Kilométerekről érezni a vérszagot. Ez vezetett ide. Szabad prédává tetted magad?
Kóstolgatom. Illem szerint nem ezzel kellene kezdenem, de azt gyanítom, nem ő a legerősebb vámpír a környéken. Azt érezném.
Vissza az elejére Go down

About...
Garyl Nazanek
Vámpírtanítvány
Vámpírtanítvány
Garyl Nazanek
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
146
Valódi kor: :
42
Rionei lakhely: :
Rione

Foglalkozás: :
embereket kínzok (2in1)

Hozzászólások száma: :
71

Regisztráció: :
2012. May. 08.


Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum   Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum EmptyKedd Május 28, 2013 8:35 am

Sötét mérkőzés: Nicolaios & Garyl


Szemem gyorsan megszokja, hogy most már szárazon vagyok, és látásom a sötétben hibátlan, annyira, mint amennyire magam is az vagyok. Az a nagy igazság, hogy nem vártam ma estére látogatót, és mindössze egy valaki tudhatta, hogy itt leszek. De ez itt nem Nicarien. Az aurája mellett a hangja is elég más, ahogy megszólal, illetve ahogy beszól.
- Már végeztem- felelek könnyed hangon, ahogy mindig szoktam. Mi a barátfülének idegesítsem fel magam? Végigmér, én is. Elég díszpincsi kinézete van, még akár azt is mondanám, hogy hasonlít a stílusunk, de ez az ürge ötezerszer nyálasabb, mint én, és szagról ítélve nem is teljesen vámpír.
- A minimum lenne, hogy harminckét hulla szagát egy vérivó kilométerekről megérezze, ez nem nagy különlegesség a részedről- vonok vállat. Odanyúlok a kád melletti kis asztalkához, kinyitom a szivarosdobozt, felveszek egyet, meg a tüzet is, és rágyújtok. Egy pillantást vetek a másikra, egye kutya, legyek jó arc.
- Megdobjalak egy szivarral?- kérdem úgy a magam stílusában. Ennyiből jó, ha nem több száz éves még az ember gyereke.
Kérdését is hozzáveszem a megválaszolni való beszólások és magas labdák sorához.
- Nem szabad prédává, inkább sebezhetetlenné, de nem látom be, miért lenne ez fontos, ha megpróbálsz rám támadni, max belátod, és kész.
Mondjuk igen. De egyszer az életemben visszavehetnék a dicsekvő rohamból, na nem mintha nem engedhetném meg magamnak.
- Nem ez vezetett ide, abban biztos vagyok. Ki vagy és mit akarsz tőlem? Pont ma, pont most- húzom össze szemöldököm. Felemészt ez a hülye kíváncsiság, de mindegy, én úgysem öregszem meg tőle... Soha.


Vissza az elejére Go down

About...
Nicolaios d'Arvada
Vérmágus
Vérmágus
Nicolaios d'Arvada
Faj: :
Vérmágus
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
138
Rionei lakhely: :
Nicarien nevű luxusvitorlása a kikötőben

Foglalkozás: :
elnök vezérigazgató, D'Arvada Enterprises Holding Inc.

Hozzászólások száma: :
77

Regisztráció: :
2013. May. 10.


Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum   Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum EmptyKedd Május 28, 2013 1:49 pm

ISOLATION
IS NOT GOOD FOR ME


- Pazar - felelem. Állom a tekintetét, úgy érzem magam, mint gigolo a piacon, bizonyára ez is a véleménye rólam. Nem is baj. Szeretek meglepetést okozni. Imádom azt az arckifejezést, ami az arcukra ül, mikor rádöbbennek, miután alábecsülnek, hogy ezt bizony súlyosan elbszták.
Enyhe félmosolyra rándul az ajkam, hidegre, belátóra, hiszen jogos: nincs az a vérlény, aki ne tudna róla, hogy itt van. Ezért sem értem, miért lepődik meg a jöttömön, sőt azt sem értem, miért van ez még életben? Ez a vér ínycsiklandó. Bűnözők, gyilkosok és molesztálók vére ez.
- Köszönöm, nem - utasítom vissza a kínált szivart. Ennyire nem vagyunk jóban. A szivarokat különben is alkalmakra tartogatom. Ellenben (hisz tudom, hogy udvariatlanság) saját cigarettatárcám előveszem, és kiveszek egy kézzel sodort szálat. Az invitálását amúgy behívásnak értelmezem és közelebb sétálok hozzá nyugodt, magabiztos léptekkel. Nem félek én tőle. Tüzet adok neki gravírozott vihargyújtómból.
- Nem tervezek rád támadni - tájékoztatom a láng fölött rátekintve sötét szemeim pillantását az övébe fúrva, lándzsaszerűen. Közben azonban regisztrálom: rituálét végzett. Nem is akármilyet. Harminckét hulla vére és egy kád és egy fürdő? Hm, nos, mindig tanul újat még a hozzám hasonló vén vérmágus is...
- A nevem Nicolaios D'Arvada. Többé-kevésbé egy fajhoz tartozunk és akad egy közös jóakarónk is. Croses említette, hogy itt talállak majd, szerinte akad közös témánk. Garyl Nazanek, ha nem tévedek.
Nos ez elég sovány magyarázat, de nem baj. A retorikai képességeim szerencsére mindig zsebben vannak, akkor is, ha a másik sebezhetetlen épp.
- Szabad érdeklődnöm, mit terveztél ma éjszakára, amiért ekkora vérengzést rendeztél? - kérdem a cigarettámba szívva, hunyorogva tekintve rá. Vajon mennyire vagyok gyanús, felbukkanok itt idegenként, érezhető katalán akcentussal beszélve az olaszt, és az erejéről faggatom éppen a tegnap éjszaka után...
Vissza az elejére Go down

About...
Garyl Nazanek
Vámpírtanítvány
Vámpírtanítvány
Garyl Nazanek
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
146
Valódi kor: :
42
Rionei lakhely: :
Rione

Foglalkozás: :
embereket kínzok (2in1)

Hozzászólások száma: :
71

Regisztráció: :
2012. May. 08.


Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum   Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum EmptyKedd Május 28, 2013 6:27 pm

Sötét mérkőzés: Nicolaios & Garyl


Meresztem a szemem, mi pazar ezen neki annyira? A szám sarkában ott marad a vigyor fele, de nem engedem meg magamnak a túlzásokat, nem most, mikor végre összeakadtam ebben a városban valakivel, aki nem farkas és nem vadász. Kiidegel a félmosolya, de be kell látnom, ugyanezt a baromságot csinálom én is, csak nekem jobban áll.
- Felőlem- rándítok vállat, pöfékelek, látom ő is ezt teszi. Majd közli, hogy nem akar megtámadni. Most erre mit mondjak? Kár. Röhögtem volna rajta, ahogy semmilyen fegyver nem fog rajtam, sem a fogai. A tüzét azért elfogadom.
Bemutatkozik. Tök egyértelmű, hogy ő az öregebb, mégsem nyújt kezet, hát akkor én sem fogok. Bírom az arcokat, akik magasról tojnak az etikettre, miközben úgy öltöznek, mintha bálba indultak volna. De legalább megmondja, hogy Nic árult be neki. Mi a f@szért...?
D'Arvada. Némán ismétlem magamban a nevet.
- Jóakaró, mi? Nic sosem akarna jót egy rohadt d'Arvadának. Sosem hallottam rólad, nem lehetsz valami fontos személy. Minek bukkantál fel?- kérdezem. Hangom teljesen közömbös, a pókerarc nálam tök átlagos, felidegelni meg elég kemény meló. Csak nem akar szövetkezni velem, vagy ilyesmi? Kinézem belőle, hogy a dolgait el tudja intézni nélkülem is. Tudnám, hogy akkor mit akar.
Minden esetre bólintok a nevem hallatán, igen, úgy hívnak. Aztán megint kérdez. Mit tud valaki ennyit kíváncsiskodni, aki nem én vagyok?
- Nem terveztem semmit, te jöttél öltönyben, mintha randíra akarnál hívni- eresztek meg egy feles gúnyvigyort neki. - Jött ez a lehetőség, kihasználtam. Az ilyen rituálék nem működnének vérengzés nélkül, de ha akkora ősi félvámpír valaki vagy, ezt nyilván magad is tudod.
Nem akarok nagyon filózni a csávón, de nem állnak meg a gondolataim. Ha Nic küldte rám, biztos kétszer is meggondolta. Nagyon kedves közös tulajdonságunk, hogy nem szoktunk senkit életben hagyni, ha nem muszáj. Ha hallottam volna valaha a fazon nevét, az más lenne. Vigyorgok.
- Csak nem te leszel a következő hülye d'Arvada, aki elveszi Nicet azért, hogy aztán meghaljon?- kacsintok, pontosan tudom, miféle egyéniség Nicarien, ezért vagyunk haverok. Én járok helyette alantas társaságokba és szerzem az infót. Ő meg sok mindent tanított nekem. De megbocsáthatatlan, hogy nem közölte velem, ki ez a díszmajom.


Vissza az elejére Go down

About...
Nicolaios d'Arvada
Vérmágus
Vérmágus
Nicolaios d'Arvada
Faj: :
Vérmágus
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
138
Rionei lakhely: :
Nicarien nevű luxusvitorlása a kikötőben

Foglalkozás: :
elnök vezérigazgató, D'Arvada Enterprises Holding Inc.

Hozzászólások száma: :
77

Regisztráció: :
2013. May. 10.


Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum   Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum EmptyKedd Május 28, 2013 7:42 pm

I WONDER WHY
I WONDER HOW


Milyen flegma. Egyre és egyre jobban csodálkozom azon, hogy nem kenték még szét ezt a szúnyogot a falon.
Szóval neki Nicarien csak Nic. Undorító, hogy hagyja, hogy a csőcselék becézze. Undorító. Irigylem őt ettől a nyápictól.
- Megpróbálkoznál a párbeszéddel a személyeskedés nélkül? - kérdem majdhogynem unottan. Van pár dolog, amit nem tűrök, és a flegmaság az egyik, mert ez körülbelül tízéves koromban volt szokás, akkor se volt hatásos, és azóta eltelt 220 év.
- Felteszem, Croses nem mesélte el a teljes élettörténetét, de akkor pótolom a hiányosságaid, csak az udvariasság és a tisztánlátás kedvéért. A férje az öcsém volt és megölni nem volt nagy teljesítmény. Egy gyerek is végzett volna vele. Hogy minek bukkantam fel, az magánügy.
Szünetet tartok, beleszívok a cigibe és közben szemlélem. A kis nyomorult! Legszívesebben felhasítanám a gyomrát és a nyaka köré tekerném a beleit, de ezzel alighanem várnom kell, legalább amíg elmúlik a rítus hatása. Vajon hogy tudnám sarokba szorítani anélkül, hogy sérülést okoznék neki?
- Szóval hobbiból - összegzem az elhangzottakat. - Ennyi vért elpocsékolni céltalanul nagy hülyeség - becsmérlem az ötletét és a kedvtelését, hátha kiugrasztom a nyulat a bokorból. Nem hiszem ugyanis el, hogy nem készült semmire.
- Vannak ellenségeid? Tőlük félsz? - faggatom tovább finoman füstölögve. Ez csak vigyorogni képes? Bár nagyon hatásos pókerarc.
- Mondd csak, kinek a borja vagy? - teszem fel a kérdést. Annyira nyilvánvaló, hogy még ifjú, szinte hallom a szívdobogását visszhangzani, olyan rövid ideje lehet halott. - Kinek tartozol engedelmességgel?
Vissza az elejére Go down

About...
Garyl Nazanek
Vámpírtanítvány
Vámpírtanítvány
Garyl Nazanek
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
146
Valódi kor: :
42
Rionei lakhely: :
Rione

Foglalkozás: :
embereket kínzok (2in1)

Hozzászólások száma: :
71

Regisztráció: :
2012. May. 08.


Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum   Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum EmptySzer. Május 29, 2013 5:53 pm

Sötét mérkőzés: Nicolaios & Garyl


Látom, hogy nem jön be neki a stílusom, helyes, ez fordítva is így van, ha nem vette volna észre eddig. Nem tudom, ki a fene ez, és mi a frászt gondol, hogy kije vagyok én Nicának, de elég idegesítő az a fej, amit vág a megjegyzésemre, vagy a becenévre vagy mit tudom én.
Arra, hogy felhívja a figyelmem, ne személyeskedjek, nem is igen szólok semmit, ez szerintem nem ér annyit, hogy különösebb fontosságot tulajdonítsak neki.
- Croses?- majdnem felröhögök, aztán végül kihagyom. Ebben semmi vicces nincs, viszont az ő megjegyzései nem rosszak. Mintha némi hasonlóságot fedeznék fel kettőnk között, bár igazából erre szerintem nem lenne büszke egyikünk sem. Míg beleszív a cigijébe, én leeresztem számból a szivart, és felelek neki.
- Magánügyben bukkantál fel, aha. A sógornőd, ahogy mondta, végzett a spanyolokkal, még ha nem is abban az értelemben... De nekem ez tényleg baromira mindegy. A kérdés, hogy tőlem mi a fenét akarsz- mondom. És sajnos erre nem világít rá a következő szavaival sem. Céltalanul nagy hülyeség szerinte sebezhetetlenné tenni magad? Akkor nyilván nem tudja még, mik mennek ebben a városban. Nem kacagok fel... De majd megtudja. Közben jön továbbra is a hülye kérdéseivel, hát felőlem mondogassa, én meg monoton hangon, két szivarslukk közben válaszolgatok.
- Ellenségeim, ja, hála az istennek. Vagy saját magamnak. Anélkül, tudod, baromi unalmas lenne a dolog- virítom rá a legtökéletesebb vigyoromat, ó igen, tudom, hogy pofátlan vagyok, és ez így király. - Félnem nem kell tőlük, eddig se volt túl nagy esélyük, sebezhetetlenül meg főleg nem lesz. Amúgy meg nem tartozom engedelmességgel senkinek, de hobbiból néha elsz@rakszom vele, hogy mégis. Persze aztán mindig ők szívják meg.
Abbahagyom a vigyorgást, körbesétálom a kádat, leteszem magam az egyik régi kőtáblára, amitől valamivel alacsonyabbnak tűnök ugyan, de legalább kényelmes. Komoly fejjel kérdezek.
- Szóval minek is köszönhetem a látogatást, kedves Monsieur d'Arvada?- kérdezem, na nem mintha beszélném még a franciát, de azért Brüsszelben régen elég rendesen értek az inputok.


Vissza az elejére Go down

About...
Nicolaios d'Arvada
Vérmágus
Vérmágus
Nicolaios d'Arvada
Faj: :
Vérmágus
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
138
Rionei lakhely: :
Nicarien nevű luxusvitorlása a kikötőben

Foglalkozás: :
elnök vezérigazgató, D'Arvada Enterprises Holding Inc.

Hozzászólások száma: :
77

Regisztráció: :
2013. May. 10.


Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum   Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum EmptyKedd Jún. 04, 2013 12:55 pm

LÁTOM A BAMBASÁG KORÁT
REJSZOLNI ÁT AZ ÉJSZAKÁT


Visszakérdez Nicarien nevére, én pedig felvonom enyhén sűrű, sötét, ám jól fésült szemöldököm. Ez a neve, nem tévedtem. Az, hogy ő Nicezi, én meg Crosesezek, mutatja szépen, hogy milyen viszonyban áll vele ő és milyenben én. Legalábbis, ő ezt feltételezi talán, a feltételezés pedig jogos is lenne, csakhogy a következtetés rossz. Rám és Nicarienre nem alkalmazhatóak az átlagos társadalom átlagos normái.
- Amíg én élek, nem végzett a spanyolokkal - hozom tudtára szinte jóindulatúan, hisz ezt nem tudhatja, ám most már tudja, és számolhat vele. Én jelen vagyok és leszek is Nicarien életében, akár tetszik ez neki, akár nem.
Néha nem tudom, pontosan tudom-e kifejezni magam. Kétszáz év távolság van köztünk és számomra egy idegen nyelv, melynek akadályai teljes egészében mindig is kikerülhetetlenek maradnak. Valójában azt akartam közölni, hogy amíg nincs konkrét célja a rítussal, felesleges a vérontás, ezért gondoltam azt, harcba készül, vagy legalábbis leszámolásra. Lehet, hogy igen, csak jól titkolja. Talán mégsem kéne olyan ostobának tartanom, mint amilyennek láttatni akarja magát.
- Örökké sebezhetetlenné váltál tehát? - puhatolózom.
A válaszai nem vallanak nagy taktikusra. Inkább olyan, mintha semmi mást nem akarna, csak élvezni ezt a nyomorult életét. Veszélykedvelő és eleme a káosz szükségszerűen. Anarchista, talán. Ilyen férfiakat nem bölcs besoroznom alapesetben. Másként kell hozzá közelítenem.
Míg ő ellép előlem és bölcsen közénk keríti a kádat (talán fedezéket akar?), elnyomom a cigarettám a markomban. Megég a bőröm, de rögvest meg is gyógyul. A csikket a vérbe dobom hanyagul kettőnk közt. Bevallom, ez a vér csiklandozza örökké éhes démonom érzékeit, de inkább nem lélegzem, hogy ne érezzem a szagát. Hacsak nem beszélek: olyankor elkerülhetetlen.
- Türelmetlen fiú vagy. Szívesen húznám még az időt, hogy próbára tegyem a türelmed.
Biznyára ez a pár mondat sem fog tetszeni neki, de régimódi ember vagyok. Mi még időt szántunk arra, hogy kiismerjük a velünk szemben állót, mielőtt bármit is ajánlanánk neki. Ő már sokadszor teszi fel a kérdését.
- Azt akarom, légy a szemem és a fülem a városban. Én új vagyok itt. Olyan férfi vagyok, aki tiszteletben tartja az ellenségeit, de nem fél tőlük. Ebben hasonlítunk. Ám ugyancsak tiszteletben tartom a barátaimat, és a barátaim mindig jól járnak, ha én is. Jól tudjuk mind a ketten, semmi sem olyan veszélyes egy vámpírra, mint a saját fajtája, és azt is tudjuk, hogy egy vámpírt soha nem az veszejti el, hogy a teste esetleg megsérül. Remélem, érted, mire célzok, de elmondhatom nyersebben is, ha kívánod - teszem hozzá előzékenyen. Eszem ágában sincs arra utalni, hogy esetleg buta mint a föld, és nem értené, miről is beszélek. Hogy szövetséget kínálok. Láthatja rajtam, nem vagyok egy elveszett bárányka. Hogy a modorom csupán álca, mellyel a hozzá hasonló gigolokat tartom távol magamtól. Most azonban éppen őrá volna szükségem? Bajban volnék, ha éppen csak őbenne bízhatnék, de soha nem lehet tudni...
Vissza az elejére Go down

About...
Garyl Nazanek
Vámpírtanítvány
Vámpírtanítvány
Garyl Nazanek
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
146
Valódi kor: :
42
Rionei lakhely: :
Rione

Foglalkozás: :
embereket kínzok (2in1)

Hozzászólások száma: :
71

Regisztráció: :
2012. May. 08.


Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum   Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum EmptyKedd Jún. 04, 2013 6:23 pm

Sötét mérkőzés: Nicolaios & Garyl


Hogy tartok-e tőle? Nem, talán nem eléggé. De nem fogok ezt a piperkőc kinézetű vénséget alábecsülni, főleg akkor nem, ha Nic múltjából jött, és még mindig "él". Megjegyzéseit, elhatározom, a helyükön kezelem mostantól. Ha tehát Nic nem végzett a spanyolokkal, akkor az csakis azért lehet úgy, mert nem is akar. Akkor pedig ez a fickó nem csak jött és megy. Hanem valami céllal van épp ma épp itt.
Kérdése, hogy örökre sebezhetetlenné váltam-e, megállítja a kezemben a szivart, mielőtt újra beleszívnék. Lassú léptekkel újra közelebb sétálok hozzá, teljesen körbekerülöm a nehéz vaskádat.
- Csak egy időre - felelek. Miért titkolnám az igazat? Nincs okom rá. A tisztelet minimális volt bennem mások felé, ez mindig is jellemzett engem. De az őszinteség egy fontos dolog, elvégre az a leggonoszabb, amit tehetsz, hogy mindig a másik képébe vágod az igazat. Bár vágtam már vele magam alatt a fát, nem érdekel.
Türelmetlen fiúnak nevez, én pedig felröhögök, a füst csak úgy megindul kifelé számból, torkomból. Próbára tenni a türelmem?
- Nem kell nagy ész hozzá, hogy meglássa az ember. A türelmetlenség az egyik fő erényem. Még sosem voltam lomha hozzá, hogy ráhajtsak arra, amit akarok- mondom. Látszik, én mennyire másképp fogom ezt fel, mint ő. Tegye csak próbára a türelmemet, de amíg ő akar tőlem valamit, és én tőle semmit a világon, addig ez inkább fordítva valószínű.
- És ha nem érdekel, amit akarsz? Jelenleg nem vagy abban a helyzetben, hogy erőszakkal rávehess, hogy beszéljek neked, bár belátom, sok izgalmas mesélnivalóm lehetne - biztosra akarok menni, fel akarom kelteni érdeklődését a városi dolgok iránt. Egy dolog biztos, senki és semmi nincs ebben a városban annyira idegesítő, mint a tökéletes Garyl Nazanek, és nem bánom, ha ez az első dolog, amit őfensége d'Arvada bácsi megtud. Pontosan tudom, hogy az öregeket is ki lehet hozni a sodrukból, sőt azzal is tisztában vagyok, hogy még szilárdabb az akaratuk, mint bárki másnak, és még rosszabbul viselik a félelem hiányát. Márpedig én nem félek, elvégre minek?
- Nem kell, hogy nyers légy, majd leszek az én. Tudni akarom, mit ajánlasz az információért!- szegem fel fejem, állam határozott vonala, ha ék volna, most körülbelül a nem dobogó szívét célozná. Nem, én nem hordom fenn az orromat. De ebben a városban a legtöbb mindenkit egyértelműen én tudom, és világ életben (és halálban) mesterségem a gyenge pontok megkeresése volt.


Vissza az elejére Go down

About...
Nicolaios d'Arvada
Vérmágus
Vérmágus
Nicolaios d'Arvada
Faj: :
Vérmágus
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
138
Rionei lakhely: :
Nicarien nevű luxusvitorlása a kikötőben

Foglalkozás: :
elnök vezérigazgató, D'Arvada Enterprises Holding Inc.

Hozzászólások száma: :
77

Regisztráció: :
2013. May. 10.


Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum   Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum EmptySzer. Jún. 26, 2013 2:05 pm

- A türelmetlenség nem erény - felelem rögvest. Testem, arcom nem követi a mozgását, csupán tekintetem. gyere, gyere csak közelebb. Lehet, te sebezhetetlenné tetted magad holmi vérfürdővel, én azonban magamtól is az vagyok. Az árnyak, melyek mindig is a rendelkezésemre állnak, most is éledezni kezdenek: a kád alatt, a sírkövet mélyén. Lassan siklanak elő, megvédenek, ha kell. Gyorsabbak, mint egy vámpír, gyorsak, akár az akaratom. - Ifjú vámpír vagy még, de megtanulod majd, mennyit is ér az öröklétben a türelem - válok atyáskodóvá. Én is ilyen szeles voltam hamvas ifjúkoromban, mikor még a feslő hús izgatott leginkább női combok között, de az az idő már elmúlt. Elmúlt kétszáz éve és lám, még mindig itt vagyok, miét? Mert megtanultam, mi az a türelem. Mi az: kivárni a megfelelő pillanatot. Úgy hiszem, most van itt annak az ideje, hogy ezt be is bizonyítsam.
- Ó, érdekelni fog, mit akarok. Ezért kezeskedem - villantom rá a szemem, és úgy döntök, elég a beszédből, hisz szemmel láthatóan diplomatikus, civilizált utakon nem jutunk előrébb. Az ilyen kölyköket móresre kell tanítani, mielőtt tárgyalna velük az ember, bevallom, túlbecsültem őt. A baszk vagányoknak is meg kellett mutatnom előbb régebben, miért jobb, ha azt teszik, amit mondok, és csak azután látták be, hogy nem én tévedtem.
Hacsak nem észleli és nem védekezik, az árnyak, melyek amúgy is takarják, megragadják a bokáit, és kirántják őket teste alól, összerántva és a lábára kulcsolódva szorosan. Ha ennek következtében elveszti az egyensúlyát, az árnyak tovább ragadják, felemelve az esés tehetetlenségében lebegő testét fejjel lefelé, fellógatva éppen előttem.
Sebet gyakorlatilag nem ejtek rajta. Csak meg akarom mutatni: a sebezhetetlenség nem minden. Na meg a nagy száj és nagy mellény se minden.
Vissza az elejére Go down

About...
Garyl Nazanek
Vámpírtanítvány
Vámpírtanítvány
Garyl Nazanek
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
146
Valódi kor: :
42
Rionei lakhely: :
Rione

Foglalkozás: :
embereket kínzok (2in1)

Hozzászólások száma: :
71

Regisztráció: :
2012. May. 08.


Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum   Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum EmptyVas. Jún. 30, 2013 6:15 am

Sötét mérkőzés: Nicolaios & Garyl


Nyilván a fickó elég korosnak érzi magát hozzá, hogy megítélje magának a jellemem minden egyes pontját. És persze én megkérdőjelezhető vagyok, ha valaki nálam is agyafúrtabb, kreténebb, és még vénebb is. Mint amilyen ez a fazon.
- Azért én nem növöm ki csak, hogy te jobban szeress- vigyorgok nagyot önelégülten. Tudom én azt jól, hogy pont úgy vagyok tökéletes, ahogy.
Ez meg itt okít. Ne rizsázz már, könyörgöm, semmi értelme. Persze majd megtanulja, hogy nem igen hallgatok semmire és senkire. szemvillanására is magasan tojok, és bár árnyai elkapnak, csak felröhögök.
- Ugye vágod, hogy nem fog a fejembe szállni a vér, és nem döglöm bele? Játszadozz csak, míg te ráérsz, ráérek én is. Van tippem, kettőnk közül ki bírja jobban a fényt, és kinek hiányzik kevésbé a kaja- fejjel lefelé lógva rázom meg magam, szórakozottan boxolom a levegőt, mintha táncolnék.
- Hát, szólj, ha meguntad. A denevérek amúgy is fejjel lefelé alszanak, vagy mi a fene- vigyorgok, majd két kezem összefonom magam előtt, és eljátszom a horkolást.
Vissza az elejére Go down

About...
Nicolaios d'Arvada
Vérmágus
Vérmágus
Nicolaios d'Arvada
Faj: :
Vérmágus
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
138
Rionei lakhely: :
Nicarien nevű luxusvitorlása a kikötőben

Foglalkozás: :
elnök vezérigazgató, D'Arvada Enterprises Holding Inc.

Hozzászólások száma: :
77

Regisztráció: :
2013. May. 10.


Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum   Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum EmptyKedd Szept. 03, 2013 9:44 am


A pimaszsága mit sem változik, de a vámpírok nem is a változékonyságukról híresek, nemde?  Mikor mi születtünk, az óra a csuklónkon megállt: megrekedtünk, megtorpantunk, és ott maradtunk, ahol új életünk kezdődött. Nekem magamnak legalábbis igen nagy energiabefektetésembe telne, hogy mindennel lépést tartsak, melyet a legmodernebb kor vívmányának tartanak. És igazából, abban a korban is érezném jól magam, melyben azzá lettem, ami vagyok. Warlock, és vámpír, vérmágus. Egyik sem előrevalóbb a másiknál, természetemben úgy elegyedik a két faj, mint cigarettafüst a levegőben.
- Akkor is ezt mondod majd, mikor délidőben ugyanígy fogsz lógni, csak épp odakint? - kérdezem meg. Addig bőven elég időm van valódi kötelekre cserélni az árnyakat, vagy bőven elég időm van úgy rögzíteni, hogy a saját vetett árnyéka tartsa fogva, belekapaszkodva a hátába, mint kis karmok. Különben, ez nem fenyegetés. A fenyegetés kétélű fegyver: használhatod megfélemlítésre, de a be nem váltott fenyegetés a ragadozók világában egyet jelent a gyengeséggel.
- Aludni vágysz? Untatlak? - szisszenem. Nem basz fel, az ilyen suhancok már réges rég nem képesek rá, de azért meglendítem az árnyakon, nehogy túl élénk legyen a vigyor a képén. A kripta márványfalának vágom a testét, jó nagyot lendítve rajta. Nem akarom én megölni. Túl szép hozzá, még ha nem is túl okos. És tetszik a szenvedélye, de itt és most tisztáznunk kell a szabályokat.
Vissza az elejére Go down

About...
Garyl Nazanek
Vámpírtanítvány
Vámpírtanítvány
Garyl Nazanek
Nem: :
Férfi
Aktivitás-pontok: :
146
Valódi kor: :
42
Rionei lakhely: :
Rione

Foglalkozás: :
embereket kínzok (2in1)

Hozzászólások száma: :
71

Regisztráció: :
2012. May. 08.


Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum   Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum EmptyVas. Szept. 29, 2013 8:47 am

Sötét mérkőzés: Nicolaios & Garyl


Tovább vigyorgok. Nem tud változtatni ezen, és isten látja lelkét (ha van), szerintem nem is igazán akar. Tetszik neki, hogy bennem ilyen erők duzzadnak a bármivel és bárkivel való dacolás számára talán most nevetségesnek tűnő szellemiségében.
- Ugyan már. Annyira nem vagy szenilis- mondom. Elhiszem, hogy képes lenne rá, persze, hiszen képes lennék én is ilyesmire, ha valaki gyengébb volna nálam képességek tekintetében. Azt nem hiszem el, hogy érdeke fűzi hozzá. És egy ilyen öreg valaki, amilyen látszólag ő, már nem igazán tesz meg dolgokat puszta szórakozásból, ha nem fűzi hozzá érdeke. A szórakozás a kölykök kiváltsága, mint amilyen én is vagyok.
- Az túlzás, de megmondhatnád végre, mit akarsz. Elárulom, lusta leszek kilogikázni, mert ha nem mondod el, egyszerűen nem érdekel. De ha nincs dolgunk egymással, inkább húzz a francba, és vidd a hülye kis árnyékaidat is. Bizonyos körökben talán ez menő, de te is tudod, hogy simán bealszom, ha nem térsz végre a tárgyra, haver.
Elég ennyi a dumából. Komolyan mondom, még akár izgalmas is lehetne a traccsparti, hogyha legalább kényelmesen elhelyezkedve szívhatnám közben a füstömet, amit annyira megszoktam mostanában. De ez az alak mindenképpen menő akar lenni, szerintem valamilyen szinten elvárná, hogy legalábbis félelemből behódolok. Csakhogy nekem nincs veszteni valóm, legalábbis egyelőre nincs.
Testem csattan a falon, izmaimat megfeszítve tűröm. Persze az árnyak tartanak, de ha fejre esnék, az sem érdekelne, elvégre most jó ideig nem sebezhet meg semmi sem. Talán még a napfény sem, de ezt nem árt majd kitapasztalni kicsit.
- Ne csigázz már, meddig játsszuk ezt?- kérdezem félkomoly hangon most már. - Tudom, hogy ez gáz rád nézve, de tényleg kezdelek megunni. Pedig még csak most jöttél- vallom be, fülig ér a vigyorom megint. Ő azt hiszi, ez szándékolt szemtelenség, de én tudom, hogy egyszerűen csak ilyen vagyok.
Vissza az elejére Go down

About...
Ajánlott tartalom



Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum   Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum Empty

Vissza az elejére Go down
 

Nicolaios & *****Garyl - gyilkos kör, mauzóleum

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Garyl Ötcsillagos Nazanek
» Nicolaios d'Arvada
» Viszontlátni egy d'Arvadát; Carie & Nicolaios
» A Nicarien - Nicarien, Nicolaios és a Lány

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vialuce - Város majdnem a vízben :: Rione - helyszínek :: Óváros :: Romos temető :: Mauzóleum-